İzmir Mantolama

Akdeniz Boya yapı izolasyon firmamız İzmir şubesi ile tüm İzmir mantolama ve dış cephe bina izolasyon çatı aktarma ve iç cephe boya işleri yapmaktadır.

İzmir şubemizden hemen bir yalıtım uzmanıyla görüşmek için : 0532 276 80 74 arayın.

 

İzmir İletişim Bilgileri

Adres : Kazım Girik Mahallesi 284 Sokak No: A3 ALİAĞA / İZMİR

Telefon : 0232 616 54 49

GSM : 0532 276 80 74 | 0537 686 36 74

E-posta : info@akdenizboyayapi.com

Whatsapp : 0532 276 80 74

İzmir izolasyon, izmir mantolama, izmir iç ve dış cephe boyama, izmir çatı ustası, izmir emek mantolama

 

Akdeniz Boya Yapı Mantolama ve Çatı İzolasyon

Kaplama, hem konut hem de ticari konstrüksiyonun zemin, duvar ve çatı montajlarında kullanılan levha veya panel malzemesidir. Herhangi bir uygulamada kılıflamanın en temel işlevi, üzerine başka malzemelerin uygulanabileceği bir yüzey oluşturmaktır. Her biri uygulamasına bağlı olarak belirli bir işleve sahip birkaç kaplama türü vardır.

Dış duvar kaplaması, rüzgar ve suyun girmesini engellemek için bina zarfı ile birlikte çalışır. Yapısal olmayan veya yapısal kaplama olabilir. Yalıtım kılıfı olarak da bilinen yapısal olmayan kılıf, ilave yalıtım sağlamak için bir dış duvara monte edilir ve bazı durumlarda parlak bir bariyer görevi görür. Yapısal olmayan kılıflama, doğrudan çaprazlamanın yerleştirildiği dış duvar çerçevesine uygulanabilir. Yapısal kılıflamanın iç veya dış tarafına da takılabilir. Çeşitli R değerleri sunan birçok yalıtım kılıfı tipi vardır. Çeşitleri plastik, köpük, selüloz lifi, kağıt yüzlü ve folyo yüzlü tahtaları içerir. Yalıtım kılıfı, bıçakla kolayca kesilen hafif bir paneldir. Paneller, dış duvar çerçevesine geniş başlı galvanizli çiviler ile tutturulmuştur. Yalıtım kılıfı kullanımı göz önüne alındığında, yanıcılık söz konusudur, bu nedenle üreticinin kurulum önerilerini takip ettiğinizden emin olun.

Yapısal kılıf dış duvar çerçevesine tutturulur, duvarları pozitif ve negatif kuvvetlere karşı destekler. Seçilebilecek çeşitli yapısal kaplama tipleri vardır; ahşap, alçı veya çimento esaslı kaplama olabilirler. Ahşap esaslı yapısal kaplama kontrplak, yönlendirilmiş elyaf levha ve gofret içermektedir. Bu ahşap ürünler 1/2 inç kalınlıkta ve 4x8, 4x9 ve 4x10 olan sac boyutlarında mevcuttur. Her ahşap kaplama türü, farklı performans özellikleri sunan çeşitli malzemelerle sunulur; kılıf, yangın geciktirici olarak işlenmemişse, herhangi bir yangına dayanıklılık sunmazlar. Ahşap kaplama, ahşap çerçeveli yapılardaki duvar raflarını önler ve genellikle konut uygulamalarında kullanılır.

Alçı bazlı yapısal kaplama, kağıt yüzlü, cam yüzlü veya yüzsüz çekirdek takviyeli kılıf olabilir. Bu alçı ürünler 1/2 inç ve 5/8 inç kalınlıklarında ve 4x8, 4x9 ve 4x10 arası sac boyutlarında temin edilebilir. Her alçı kaplama tipi değişik performans özelliklerine sahiptir. Kağıt yüzlü alçı ve yüzsüz alçı / selüloz çekirdek takviyeli kaplama yanıcı malzemelerdir ve neme dayanıklı değildir. Cam paspas yüzlü alçı kılıfı yanmaz ve neme karşı dayanıklıdır. Alçı kaplama, ticari uygulamalarda yaygın olarak kullanılır.

Çimento bazlı yapısal kaplama çimento levha veya fiber çimento kaplama olabilir. Bu çimento ürünleri 1/4 inç ve 1/2 inç kalınlıkta ve 3x5 ve 4x8 sac boyutlarında temin edilebilir. Çimento levha kılıfı, cam elyaf örgüyle güçlendirilmiş çimento ile yapılmıştır. Bu kartlar yanmaz ve nem hasarına karşı dayanıklıdır. Lifli çimento kaplaması çimento ile de yapılır, ancak selüloz ile güçlendirilir. Fiber çimento kaplama yanıcıdır ve neme dayanıklı değildir. Çimento esaslı kaplama, tipik olarak EIFS, seramik karo ve ince tuğla altındaki dış duvarlarda kullanılır.

Çatı kaplaması yapısaldır, çatı çerçeveleme elemanlarının yanal desteklenmesini sağlar ve hem canlı hem de ölü yükleri yukarıdan kirişlere ve alt kirişlere taşır. Dış duvar ahşap kılıfına benzer şekilde, çatı kılıfı kontrplak, yönlendirilmiş yonga levha ve gofret içermektedir.

Whatsapp Hattı

0(537) 686 36 74

Contact us

İletişim

Close